Заступник командира полку “АЗОВ” із застосування артилерії, про історію мінометного дивізіону

Друг Кіхот, заступник командира ОЗСП АЗОВ із застосування артилерії, про історію мінометного дивізіону

«Напередодні Широкинської операції полк отримав важке озброєння у виді 120мм мінометів. Одразу після цього розпочався наступ на Широкино, де всі міномети та розрахунки були задіяні у складі артилерійського дивізіону. Потім мінометні батареї та взвод самохідних мінометів склали мінометний дивізіон. В такому складі підрозділ проіснував до середини 2016 року. Протягом усього цього часу бійці проходили полігони та навчання всередині самого дивізіону, тому що в Національній гвардії немає навчальних закладів для артилеристів. Тож навчали своїми силами розрахунки, управлінців, корегувальників, розвідників. Мінометники брали участь у бойових діях, а після виведення з передової постійно підвищували свій професіоналізм.

Влітку 2016-го було прийняте рішення підсилити механізовані піхотні батальйони важким озброєнням. Таким чином мінометні батареї увійшли до складу обох батальйонів. Командиром мінометної батареї 1-го БОПу залишився друг Сварний, а 2-го БОПу – друг Дєсант. Ці люди досвідчені та авторитетні, мають значний бойовий досвід, у складі підрозділу брали безпосередню участь в Широкинській наступальній операції.

У минулому році мінометники пройшли полігонні навчання у Старому і без жодних заперечень були визнані кращими у Національній гвардії Україні. У нас був величезний бойовий досвід, так що показати високі результати було неважко.

Зараз батареї працюють у складі механізованих батальйонів. Тобто акцент роботи – не лише на ураженні одиночних цілей чи виконанні певних артилерійських задач. Відбувається відпрацювання взаємодії з піхотними підрозділами. Дуже важливо добитись цієї співпраці, адже в принципі артилерія завжди працює в інтересах піхоти, а тут – як складова частина батальйону. Прикладаємо до цього багато зусиль, і вже не один полігонний вихід був присвячений роботі над взаємодією мінометних батарей і піхоти. Під час таких навчань вдосконалюються як бійці, так і командири: оцінюючи обстановку, приймають рішення щодо максимально ефективного залучення певного підрозділу. Ми постійно рухаємось вперед і вже досягаємо рівня, коли можемо за артилерійської підтримки з допомогою піхоти і бронетехніки відбивати окуповані території».

“Національний Корпус” Закарпаття