Право на зброю у Чехії

Нижня палата парламенту Чехії схвалила поправку до конституції, яка дозволяє громадянам, що легально володіють бойовою зброєю, застосовувати її проти терористів.

«За» проголосували 139 депутатів, «проти» – 9. «Громадяни Чеської Республіки мають право купувати, зберігати і носити вогнепальну зброю та боєприпаси для захисту життя, здоров’я і майна, тим самим беручи участь у забезпеченні громадського порядку і безпеки, охороні територіальної цілісності, суверенітету і демократичних засад Чеської Республіки», – йдеться у поправці.

Законопроект покликаний підвищити безпеку громадян у періоди високої терористичної загрози. Право стріляти в терористів, відповідно до закону, отримають тільки громадяни Чехії і тільки на території своєї країни. На іноземців, зокрема громадян країн-членів Євросоюзу, воно не поширюватиметься.

З метою боротьби з терористами міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец прагнув закріпити в Конституції право на володіння вогнепальною зброєю. Чеські громадяни мають отримати право зі зброєю в руках захищати «життя, здоров’я та власність», йдеться у пропозиції міністра.

На думку глави МВС Чехії, «активна та швидка оборона» могла б зменшити шанси нападників. Вогнепальна зброя в руках громадян допомогла б «забезпечити внутрішній порядок, безпеку та територіальну цілісність», зазначається у пропонованих поправках до Конституції.

Надзвичайно важливим є те,що рішення чеського парламенту напряму протирічить вимогам ЄСівської бюрократії, яка навпаки вимагала підсилення контролю над зброєю. Загалом політика євробюрократів є спрямованою на максимальне позбавлення європейців права на зброю.
Мужній крок чеських депутатів було зроблено на фоні вже триваючого конфлікту Чехії та ЄС з приводу розміщення так званих «біженців». Нагадаємо, що Чехія приєдналась до тих країн Східної Європи які стали на заваді вторгненню чужинців.

Таким чином ми можемо бачити, що Чехія стійко боронить національний суверенітет та права й свободи своїх громадян. Характерно, що раніше вона вважалась однією з найліберальніших країн Східної Європи але криза, що охопила континент примушує чехів робити правий консервативний вибір.

Едуард Юрченко.

 “Національний Корпус” Закарпаття

Comments

comments