Молот – нова азовська реліквія

Під час параду, присвяченого дню звільнення Маріуполя від російських загарбників, більшість ЗМІ звернула увагу на молот Головного сержанта Військової школи імені полковника Євгена Коновальця. У зв’язку з резонансом, який молот викликав у спільноти, ми вирішили нагадати, що ж означає ця реліквія.

Полк АЗОВ, зокрема Військової Школи полковника Євгена Коновальця, із повагою ставляться до українських військових традицій. Під егідою АЗОВу також було започатковано деякі новітні звичаї. Символічне значення для Військової школи командирів імені полковника Євгена Коновальця має молот Головного сержанта.

Другий випуск сержантів запам’ятався цікавою подією – була започаткована нова азовська традиція, пов’язана з передачею повноважень Головного сержанта. Під час церемонії виносять дерев’яну скриню, на кришці якої висічено герб Школи та кредо Сержанта. Із внутрішнього боку є золота табличка. На ній будуть увіковічені ім’я, прізвище та позивний кожного, хто матиме честь називатись Головним сержантом Школи.

У скрині лежить бойовий молот, що уособлює «кування» (тобто навчання) Головним сержантом усіх інших сержантів. Молот – це унікальна реліквія ручної роботи, виконана в єдиному екземплярі. На ньому викувано герб АЗОВу та Військової школи імені полковника Євгена Коновальця, а на дерев’яному руків’ї є два написи: «Не ридать, а здобувать» та «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю». Лише Головний сержант має право торкатися артефакту. Молот, як частина ритуалу «кування» професійних кадрів, посів почесне місце в новітній українській військовій традиції.

“Національний Корпус” Закарпаття