Чи можуть міні – ГЕС перетворити Закарпаття на чорнобильську зону?

Ситуація на Закарпатті з міні ГЕС , яка склалася  в умовах війни в Україні, повернула можливість знову взятися за забудову.

Екологи у розпачі. Вже є приклади того, що подібні ГЕС порушують природну рівновагу цілісних ландшафтних систем, знищують рибоходи, перетворюють річки у замулені русла. Також можуть щезнути багато видів риб, іншої живності, рослин – буде порушений екологічний баланс регіону.

Крім того, є велика загроза того, що при найменшому інженерному прорахунку зникне вода з колодязів, зміліє річка.

До речі, з забудовою такими спорудами місцевість багато втрачає і як рекреаційна зона. Чи багато знайдеться туристів, яким буде цікаво дивитися на купу каміння і дамбу замість гірських принад?

Будь-яка антропогенна діяльність завдає шкоди довкіллю більшою чи меншою мірою. Навіть туристичні стежки сприяють знищенню і переселенню деяких видів флори і фауни. Тому і влаштування ГЕС в межах будівельного майданчика порушує грунтовий покрив, збільшує викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря від будівельної техніки, підвищує рівень електромагнітного випромінювання, шумовий вплив (все в межах санітарної зони близько 50 м), дещо змінює гідрологічний режим (в межах довжини деривації). Відсутність рибопропускних та рибозахисних пристроїв найбільше впливатиме на гідробіонтів.

“Національний Корпус” Закарпаття