Власники міні – ГЕС набиваючи власні кишені, знищують природу Закарпаття

Малі річки Карпат – заворожують красою та приваблюють помірністю плескоту переливів вод. Вони основа екологічного балансу регіону.

Проте, в останні роки малим річкам Карпат загрожує зникнення. Зникнення, як цілісних екологічних комплексів. Цю загрозу несуть – гідроелектростанції, які почали з’являтися перегороджуючи їх русла. Гребля перегородивши річище залишає нижче по течії суху пустелю. Вище по течії розлив вод затоплює прирічкові екокомплекси. Періодичне скидання води створює рвучкий екоритм, що унеможливлює стабілізацію порушеної екосистеми. Річка – вмирає.

Протягом останніх п’яти років по всій Україні розгорнулося масове будівництво нових та відновлення старих міні-гідроелектростанцій. Це викликало опір екологів, туристів та місцевого населення, які розгорнули широку громадську кампанію проти будівництва. Заганяючи річку в трубу або перегороджуючи стрімкий потік греблею, власники ГЕС заявляють, що таким чином рятують Україну від російського газу.

Противники ж будівництва розповідають про жахливі наслідки для туризму, природних ландшафтів, риби, якості води, загрозу повеней і про “дерибан” державних грошей. На сьогодні будівництво частини ГЕС зупинено чи призупинено. Це дуже не сподобалось “інвесторам”: вони навіть створили спеціальний сайт для просування своїх ідей та інформаційних атак на опонентів.

Відомий український екоактивіст і мандрівник Петро Тєстов розповів, як власники міні-гідроелектростанцій заробляють сотні мільйонів гривень, знищуючи при цьому унікальні природні ландшафти і екосистеми. Повідомляє  kurs.if.ua.

В м.Хуст Закарпатської області також зідкнулися з проблемою встановлення міні-ГЕС.

Містяни зібралися перед головною владною спорудою району на знак протесту проти спорудження каскаду міні-ГЕС на річці Ріка. У мітингу взяло участь близько 200 людей. Але збір підписів проти спорудження міні-ГЕС триває і станом на 13:00 свої підписи під відповідним зверненням вже поставили більше 1000 містян
Окрім того, на мітингу ухвалено рішення звернутися до райради і міськради щодо розгляду питання на сесії про заборону будівництва міні-ГЕС на території Хустського району.

Присутній на мітингу голова Хустської районної ради О.Пацкан запевнив, що винесе на обговорення президії райради, що засідатиме в понеділок, питання щодо заборони спорудження міні-ГЕС у районі, за наслідками чого апарату ради буде доручено розробити і внести відповідний проект рішення на розгляд сесії райради орієнтовно в 20-х числах липня, про що громадськість додатково буде проінформовано на офіційному сайті.
Як раніше повідомлялося, громадськість Хустщини вимагає заборони будівництва міні-ГЕС на території Хустського району та скасування розпоряджень голови Хустської РДА Назара Павлія про надання дозволу на розробку детальних планів на території Хустщини під міні-ГЕС, а у разі незгоди ініціюватиме його відставку. Пише zakarpattya.net.ua.

Активісти “Національго Корпусу” Закарпаття вважають недопустимою ситуацію з так званими міні – ГЕС, та всіляко сприятимуть місцевим мешканцям  в цій боротьбі.

“Національний Корпус” Закарпаття